Zdravstveni kutak


Dragi roditelji, ovdje možete pronaći određene informacije vezane uz zdravlje vašeg djeteta u vrtićkom okruženju.

Prevencija širenja bolesti u dječjem vrtiću

Kako bi se što uspješnije provodila prevencija širenja oboljenja djece u našem vrtiću, potrebna je kvalitetna i konstantna suradnja roditelja, odgojitelja i ostalog osoblja ustanove. Stoga smo donijeli niz mjera čijim djelovanjem podržavamo prevenciju širenja prisutnih oboljenja.

Ključne mjere prevencije:

  1. Bolesno dijete ne dovoditi u ustanovu.
  2. Dijete sa simptomima oboljenja (povišena tjelesna temperatura, povraćanje, mekana stolica u više navrata) odvesti liječniku i tražiti ispričnicu nakon čega se može vratiti u vrtić.
  3. Obavijestiti odgojitelje o svakoj promjeni kod djeteta koja se dogodila prethodnog dana kod kuće, tijekom noći ili vikenda.
  4. Nakon dužeg izostanka uslijed bolesti donijeti liječničku potvrdu da je dijete ozdravilo.
  5. Ukoliko se pojave simptomi bolesti za vrijeme boravka djeteta u vrtiću, roditelji će biti obaviješteni telefonskim putem i zamoljeni da dođu po dijete. Ukoliko su u nemogućnosti da sami dođu, molimo ih da osiguraju osobu koja će to učiniti umjesto njih.
  6. Ukoliko dijete dobije potvrdu da smije u kolektiv, a još je na terapiji lijekovima, termin uzimanja lijeka mora se uskladiti tako da ga roditelj može dati djetetu.
  7. Suradnjom roditelja i odgojitelja postići da se dijete što prije odvikne od varalica i bočica kao i ostalih prijelaznih objekata koji su prenosioci oboljenja.
  8. U skupini odgojno postupati sa ciljem usvajanja kulturno-higijenskih navika: pranje ruku, upotreba maramica i salveta, pravilno postupanje prilikom kašljanja i kihanja.
  9. Svakodnevan boravak na zraku (izuzev kiše i jakog vjetra, te temperature ispod -10°C), kao i prozračivanje sobe dnevnog boravka u vrijeme izlaska djece na zrak.
  10. Kontrola nad održavanjem higijene svih prostora ustanove kao i kontrola pravilne dezinfekcije. 

Dokumenti